Trudne momenty? Warto zdać się na rady psychologa, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy


Kłopoty i zmartwienia przydarzają się wszystkim. Jednakże różni ludzie, różnie sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama rzecz może być różnie rozpatrywana i analizowana: jedni będą reagować na nią z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Oczywiście to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od przeróżnych czynników.

Terapia psychologiczna
Author: Mike Renlund
Source: http://www.flickr.com
Nie tylko nasza osobowość, ale także nasze dotychczasowe doświadczenia i napotkani ludzie uczą nas poszczególnych zachowań i reakcji. Taka jest natura ludzka, jednak warto dążyć do tego, aby nie poddawać się przyzwyczajeniom i starać się patrzeć na każdą sytuację z nowej perspektywy, w myśl zasady, że jeżeli coś zdarzyło się tysiąc razy nie znaczy, że zdarzy się i tysiąc pierwszy raz. Ale jak, to zazwyczaj bywa, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Każdy nawet największy optymista i osoba pozytywnie nastawiona do świata ma od czasu do czasy chwile „załamania”.

To jak sobie radzimy w takich sytuacjach jest oczywiście indywidualną sprawą, jednak już w momencie, gdy nie możemy sobie poradzić, powinniśmy dla własnego dobra zdecydować się na pomoc ze strony fachowca. Katowicki psycholog jest przydatny właśnie w takich momentach. Wiele osób usiłuje rozwiązywać swoje kłopoty i sytuacje depresyjne na własną rękę, uznając, że są wyłącznie odpowiedzialni za to zadanie.

Opublikowany artykuł Ci się podoba? To odwiedź serwis tabletki omega 3, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które również będą ciekawe.

Jednakże, jak pokazuje praktyka, już zwykła rozmowa z kimś innym, może dużo zdziałać, jako że zaczynamy dostrzegać problem także z innej strony. Jeśli nie mamy bliskiego sercu przyjaciela bądź też nie możemy zwierzać się nikomu z rodziny, warto zaufać psychologowi, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy.

W życiu liczy się umiejętność rozwiązywania problemów, dokonywania wyborów i stawiania czoła sytuacjom, które wymagają od nas większej siły. Nie zawsze jesteśmy uczeni jak sobie w takich sytuacjach radzić i nie należy przez to siebie negować. Powinniśmy natomiast sięgać po wszelkie możliwe rozwiązania, dzięki którym wyjdziemy z impasu i spojrzymy na nasze życie w nowym świetle. Nie obawiajmy się więc pójść do psychologa, jeśli już wykorzystaliśmy rozmaite rozwiązania i wciąż bezskutecznie staramy się uporać z trudną sytuacją.

Tags: depresja, Psycholog, życie