Hospicjum musi okazać się miejscem, w jakim każdy dobrze się czuje i pomimo wszystko ma nadzieję na lepsze jutro


Na pewno każdy z nas zaznał w swoim życiu niejeden smutny dzień , a także doświadczył wiele wyjątkowo trudnych sytuacji. Co poniektórych rodziciele wychowują swoje dziecko jak najdłużej pod kloszem, by nie miało okazji już w młodym wieku doświadczania tych wszelkich cierpień, które są na świecie.

Rzeźba płaczący anioł
Author: Jochen Spalding
Source: http://www.flickr.com
Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że niezaliczony test, utrata pracy czy też złamanie (rehabilitacja biodra wrocław) ręki to guzik w porównaniu z tym co muszą przeżywać osoby, które są w hospicjum . Mogłoby się wydawać, iż jest to miejsce pełne smutku, bólu i oczekiwania na koniec swojego żywota. Nie jest to rzecz jasna prawdą, bowiem osoby zaangażowane do pracy w tego rodzaju miejscu próbują wykreować czarodziejską aurę dla pacjentów, jacy tam przebywają. Jest to kolosalne wyzwanie dla wszystkich tam zatrudnionych, bowiem każdego dnia spotykają się oni ze śmiercią, czasami w najwyższym stopniu niewinnych ludzi jakimi są dzieci.

Aczkolwiek wskazane jest aby do ostatnich dni dodawać tchu takim ludziom, gdyż nic nie uda nam się już zmienić. Osoby, jakie rezydują w hospicjum zazwyczaj wymagają dwudziestoczterogodzinnej opieki pielęgniarek oraz doktorów. Jednakże w tym momencie jesteśmy w stanie wyróżnić dwa inne rodzaje hospicjum, bo niektóre osoby mieszkają fizycznie w szpitalu, a do niektórych załoga medyczna dojeżdża. Przeważnie dobór terapii jest wyznaczany na bazie stanu zdrowia oraz możliwości opieki kogoś bliskiego . Wiele par decyduje się na to, by maleństwo, które jest śmiertelnie chore do końca swoich dni żyło razem w nimi.Smutny mężczyzna
Author: ankxt
Source: http://www.flickr.com
W takim przypadku codziennie są oni odwiedzani przez wolontariuszy, którzy dobrowolnie bywają u takich pacjentów rozmawiają z nimi, bawią się , a także rozśmieszają. Jest to niezmiernie kluczowe przede wszystkim dla małych dzieci, które nie rozumieją wszystkiego do końca. Ochotnicy wielokrotnie rozmawiają z matką albo tatą chorego smyka, gdyż chcą oswoić ich z tym, że za jakiś czas na tym świecie może zabraknąć ich potomka. Drugi rodzaj hospicjum hospicjum śląsk na pewno bardziej wszystkim znany jest to miejsce, takie jak szpital w którym chory przebywają 24 godziny na dobę. Ważne jest to, by nie wykluczać takich osób ze społeczeństwa, tylko stale z nimi rozmawiać, dzielić się refleksjami dotyczącymi świata oraz podnosić na duchu w krytycznych momentach.

Tags: szpital, śmierć, opieka, hospicjum, wolontariusze